Artikli autor: eTwinningu mentor ja Tartu Mart Reiniku Kooli õpetaja Meili Läänemets
Tartu Mart Reiniku Kooli 3. klassi õpilased osalesid sel õppeaastal aktiivselt toredas rahvusvahelises eTwinningu projektis “Baltic Sky” (juhendaja Meili Läänemets). Lisaks Eesti õpilastele osalesid projektis ka lapsed Leedust, Saksamaalt, Poolast ja Soomest.
Projekti eesmärk oli tundma õppida Läänemere ümbruse piirkondi ja taevast selle kohal ning ümber. Läänemeri on koht, kus me puhkame ja lõbutseme, kuid see on ka suurepärane koht looduse, kultuuri, kunsti, muusika ja traditsioonide tundmaõppimiseks.
Projekti tegevused viidi läbi inglise keele tundides kogu õppeaasta jooksul, mis sisaldasid rohkelt mitmesuguseid digitaalseid ja praktilisi ülesandeid.
Kõige suurem ülesanne oli taeva pildistamine kõikides projektis osalenud riikides ühel ja samal kuupäeval novembrist kuni aprillini. Nendeks kuupäevadeks oli 9. november , 9. detsember, 9. jaanuar, 9. veebruar, 9. märts ja 9. aprill. Lapsed pildistasid taevast ja nendest fotodest koostasime kollaaži. Tore oli vaadata ja võrrelda taevas samal päeval erinevates riikides poole aasta jooksul.
Meie 9. detsembri taevas oli näiteks selline:
9. veebruaril aga selline:
Maikuus valmis Padleti sein, kus on kõik kollaažid näha ja võrrelda. Lastele see ülesanne väga meeldis. Vaata Padletit kollaažidega siin.
Samuti toimus logo konkurss. Selleks koostasid kõik lapsed ise ühe logo ja hääletasid oma grupi parima logo. Selleks osutus Katariina Uuemaa logo (paremal).
Lõpuks valiti välja kõikide projektiliikmete poolt üks kõige rohkem meeldinud logo kogu projekti logoks, milleks sai Saksamaa lapse tehtud logo.
Palju loovust pakkus lastele tegevus clouds discoveries, mille puhul lapsed täiendasid oma joonistustega fotosid taevast. Töödest valmis näitus ja video.
Mõned näited laste töödest
Lapsed uurisid ka taevas nähtavaid imelisi loodusnähtusi nagu äike, välk, vikerkaar, virmalised jne. Nendest põnevatest nähtustest tegid nad plakati “Natural Phenomena in the Sky” Tehtud töödest valmis jällegi video.
Projekti jooksul tuli teha veel mitmeid tegevusi nagu näiteks oma õppegrupi, kooli, linna ja riigi tutvustamised. Samuti turvalise internetipäeva tähistamine ja ülestõusmispühade soovide jagamine üksteisele.
Põnev oli näha teiste riikide laste tegevusi ja loomingut ning taevast Läänemere ümber erinevates riikides. Kogu projekt aitas muuta inglise keele õppimise põnevamaks ja seostas seda looduse ja keskkonnaga, mis on tänapäeval väga aktuaalne ja oluline teema.