Nimi: Keitlin Ossis
Gümnaasium: EBS Gümnaasium
Sihtriik: Lõuna-Koera Vabariik
Väliskõrgkool: Yonsei University
Eriala: Global Leadership Division, Applied Information Engineering
Stipendiumi saamise aasta: 2023
Minu teekond Koreasse algas juba pea kuus aastat tagasi, kui minu huviorbiiti sattus ei miski muu kui ikka Korea muusika ning draamasarjad. Mida rohkem ma ennast keelega ümbritsesin, sain aru kui väga see mind kõnetab ning hakkasin kohe otsima, kuidas või kus saaksin keelt õppida. Õnneks on meil oma Eestis olemas King Sejongi Instituut, kus ma saingi alustada oma keeleteekonda. Seal õppides sain iga aastaga aina rohkem kinnitust, et see kultuur mind köidab ning minu huvi süvenes. Iga kord kui vaatasin erinevaid Korea sarju, käis mul peas mõte, et kui mina ükskord suureks saan ning ka gümnaasiumi lõpetan, siis lähen ka mina sinna. Miks täpselt, ei oska ma vist siiani öelda.
Nüüd, kus lõpetan juba oma ülikooli esimest aastat Koreas, ning mõtlen tagasi, siis olen nii tänulik, et läksin oma plaaniga lõpuni! Kõik need viimased aastad mõtlesin vaid sellest, et pean saama Koreasse. Pärast seda, kui olin saanud kinnituskirjad lausa mitmelt ülikoolilt, hakkasin miskipärast kahtlema. Kas see ikka on õige? Kas see on ikka seda väärt? Äkki peaksin minema ikkagi kuskile Euroopa ülikooli ning minema vaid vahetussemestrile Koreasse? Ma usun, et pea kõik välismaale õppima minevad noored on vähemalt korra jäänud kinni nendesse mõtetesse. Siit ka minu soovitus kõigile, kes on vähemalt korra mõelnud või unistanud välismaale minekust, kuid nüüd kahtlevad: kõik läheb täpselt nii, nagu peab! Minu enda ärevus siia tulekust ei läinud alla kuni hetkeni, mil olin juba ühiselamusse sisse kolinud ning mõtlesin enne magamaminekut, et miks ma tulemises kahtlesin. Ka ülikool, kus hetkel õpin, polnud minu peamine valik. Otsustasin kandideerida täiesti viimasel hetkel, kuid lõpuks sisetunne ütles, et Yonseist saab minu valik. Tagasi mõeldes ei vahetaks ma enda ülikooli mitte ühegi teise vastu. Usun, et kui oleksin otsustanud jääda oma mugavusstsooni, poleks ma suutnud endale sisemiselt andestada ning mõelnud pea terve elu, et mis oleks olnud kui oleksin läinud.
Olen kohanud siin nii palju imelisi inimesi kõikidest maailma riikidest. Samuti õppinud nii paljudest erinevatest kultuurides ja mõtteviisidest – mitte ainult Korea – ning ma ei saaks olla rohkem rahul, kus ma praegu olen. Võimalusi, mis olen siin saanud ning vastu võtnud, ei oleks ma elu sees osanud ette kujutada. Näiteks see, et saan olla osa Global Peace Youth Koreast ning olla aktiivne sotsiaalsetel teemadel, käia vestluslaudades ning konverentsidel.
Peale selle, et NÕS andis mulle imelise võimaluse tulla Koreasse, olen ka saanud osaks kommuunist, kus saan jagada oma muljeid, muresid ning kahtlusi ka teistega, kes on läinud välismaale. Ma poleks vist isegi suutnud arvata, et see võib nii oluliseks aspektiks kujuneda. See võimalus rääkida teistega, kes on tulnud samast kohast ning läinud täiesti teise riiki, on aidanud mind teekonnal ning andnud mulle toe, et need mõtted, mis kogu selle protsessiga on kaasa tulnud, ei ole ainult minul. Kuna tean ise, kui tähtis on kellegi olemasolu, kellelt saaks küsida nõu, abi või lihtsalt väikest kinnitust välismaale õppima minekuks, eriti just Koreasse, siis minu ning minu tohutu tarkus on kõigile vaid sõnumi kaugusel!
Hea abiturient! Oled keskkooli lõpetamas ja unistad välisülikoolis õppimisest? Sul on olemas plaan, kuidas teha järgmine elumuutev samm, aga finantsid teevad muret? Lahendus on Noore Õpetlase stipendium, mis garanteerib Sulle 5000 eurot stardiraha, et saaksid sujuvalt oma järgmise eluetapiga teises riigis alustada!