Liigu sisu juurde
Menu
Haridus- ja Noorteameti blogi
  • Esileht
  • Haridus
    • Haridus
    • Ettevõtlus- ja karjääriõpe
    • Stipendiumid
  • Noored
    • Noorteseire
  • Rajaleidja
  • Diginurk
    • Diginurk
    • Digiõppematerjalid
Haridus- ja Noorteameti blogi
25. märts 202111. apr. 2021

Kuula ja vaata! 25 erinevat noortevaldkonna podcast`i.

Podcast ehk taskuhääling on justkui raadiosaade, mida saab kuulata nutiseadme vahendusel otse ja ka tagantjärgi . Taskuhäälingut on tehniliselt väga lihtne teha – vaja on mikrofoni ja heli salvestusvõimalust. Kui kirjalikult on raske edasi anda emotsiooni, siis podcast võimaldab tutvustada ja lahata teemasid kaasa haaravamalt nõnda, et kuulaja saab kaasa mõelda kasvõi jalgrattaga sõites või diivanil istuda.

Geenius.ee portaal kirjutas artikli „Puust ja punaseks: mis on podcastid ja kuidas neid kuulata?“, kus ta kirjutab eelkõige kolme küsimuse vaatest: mis on podcastid, kust podcaste saab ning kust neid veel leida ja kuulata.

Veelgi põnevam on kuidas podcaste teha. Ross Winn Podcast Insight`ist on teinud väga hea step-by-step õpetuse (inglise keeles), kuidas podcasti tegemist alustada, mille peale mõelda nii sisu välja töötamise kui tehnilises osas.

Siin pakume teile kuulamiseks ja vaatamiseks 25 erinevat noortevaldkonna ja noorsootööks sobivat taskuhäälingut.

Noortevaldkonna podcaste: 

  1. Teeviit Tulevikku

Podcastide sari “Teeviit tulevikku!”, mille toob teieni noorteinfoportaal Teeviit. Saadetes jagatakse noortele olulist ja vajaliku infot iga noore jaoks lihtsasti kättesaadaval viisil. Teeviit podcastid valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toel ning on rahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ programmi raames.

  1. Nutivaramu Taskuhääled

Kuula! Taskust kostavad hääled! „Nutivaramu taskuhääled“!

Kõigil, kes otsivad infot ja inspiratsiooni nutikaks noorsootööks, soovitame hoida silm peal „Nutivaramul“.

  1. Noorteseire taskuhääling

Noorteseire sisuteemasid tutvustav podcast.

  1. Noored Otsustajad

Eesti Noorteühenduste Liidu vestlussaade nimega “Noored otsustajad” käsitleb noortevaldkonna jaoks olulisi teemasid alates haridusest kuni keskkonna säästmise ning vähemusgruppide kogemusteni. Saadet juhivad ENLi tegusad tiimiliikmed, kes kutsuvad saatekülalisteks erinevate teemavaldkondade eksperte. Saate eesmärk on anda noortele ja noortemeelsetele teadmisi neid puudutavatest teemadest.

  1. Erasmuse taskuhääling

Erasmuse või Euroopa Solidaarsuskorpusega maailma minnes hakkab kohe kõiksugu asju juhtuma! Uus taskuhääling tutvustab Erasmus+ ja ESK programmide lõputuna näivaid võimalusi; julgustab tulevasi erasmuslasi programmis osalema ning jagab lihtsalt mitmeid põnevaid lugusid!

Saatekülalised ei ole sugugi vaid välismaale õppima läinud tudengid, vaid räägime programmi võimalustest iga nurga alt.

  1. YFU Eesti maailmakodanike podcast

Kultuuri- ja haridusprogramme pakkuv Youth For Understanding ehk YFU Eesti MTÜ pakub 14-18aastastele noortele võimalust minna vahetusaastale. Siin podcastis kohtume erinevate yfukatega, kes on juba vahetusaastal käinud või YFUga mõnel muul moel lähedalt seotud. Loodame, et need lood inspireerivad, julgustavad ja tõstavad Su tuju. Head kuulamist!

  1. Tartu Noorsootöö Keskus

Noorteaken on noorsootöö valdkonna teemasid käsitlev podcast, mida juhivad noored ise! Podcastide sisu on eelkõige hariv, huvitav ja silmaringi laiendav. Podcastid käsitlevad noortele tähtsaid teemasid ja probleeme ning jagavad noortele tähtsat infot.

Podcasti “Noorteaken” saatejuht on Tartust pärit noor Grete Kull.

  1. Noorsootöö lood / Vastseliina noortekeskus

Vastseliina Noortekeskusel on sellel aastal juubeli aasta. Noortekeskus saab juba 10 aastaseks ning noorte jaoks ruumid on olnud juba sügisest 20 aastat. Lisaks on sellel kuul meediaoskuste kuu ning seetõttu vaatame Vastseliina Noortekeskuse tegevustele tagasi ning teeme intervjuusid noortekeskusega seotud inimestega. Podcastide eesmärk on inspireerida noori ning anda neile mõtteid, mida nad saaksid ellu viia.

Esimeses podcastis räägib oma noorsootöö lugu Ave-Liis Kivest

  1. Keila noortekeskus

Hääl/kastis Podcast on kraadio järelkasv uues kuues Keila Noortekeskuses. Eesmärk on toota kvaliteetset ja aktuaalset sisu digitaalsel kujul nii audio kui ka video materjalina noortega koos ja noortele kuulamiseks. Räägime elust olust ja noorteinfost ausalt ja otse.

  1. Lüganuse noorte taskuhääling

Lüganuse valla noorte loodud taskuhääling, kus noored toovad mikrofoni taha põnevad inimesed oma mõtteid jagama!

  1. Podlasna Lasnamäe noortekeskus /venekeelne

Молодёжный центр Ласнамяэ для модёжи от 7 до 26 лет, по адресу Punane 69D

Lasnamäe Noortekeskus on teine kodu kõigile noortele vanuses 7-26 mis asub aadressil Punane 69D.

  1. Meediasüsti podcast Süstlakast

Põlva meediahuvilised noored tegemas lugusid noortelt noortele.

  1. Noorcast

Tallinna Keskraamatukogu ja Kesklinna noortekeskus kutsuvad noori taskuhäälinguõhtutele arutama kirjanduse ja erinevate eluliste teemade üle.

  1. PLNK podcast

Pärnu linna Noortekogu podcasti “Noor, mis teed?!” esimeses episoodis tuleb meile külla Pärnu linna Noortekogu esimees Triine Kose, kes räägib, mis asi see PLNK üldse on.

  1. LHV Podcast Roger Tibariga noorte kaasamisest 

Podcastis on külas Roger Tibar Eesti Noorteühenduste Liidust, kes räägib LHV Noortepanga projektijuhile Liis Lepikule kaasamisest, noortega arvestamisest ja protsesside paremast läbimõtlemisest. Miks peaks nii riigijuhid kui ka ettevõtjad noorte arvamusega arvestama ja kuidas sisulist kaasamist kõige paremini korraldada?

  1. Diginobe

Diginobe podcast on eestikeelne taskuhääling tehnoloogia kasutamisest õppimise ja õpetamise toetamisel. Saadetes arutavad Veronika ja Marin erinevatel teemadel digivahendite kasutamisest. Iga saade on pühendatud erinevale teemale ning saadete sihtrühmaks on õpetavad inimesed, täiskasvanute koolitajad, noorsootöötajad jt. Praktikud Marin ja Veronika toovad näiteid oma tööst ja koolitajakogemustest, kuidas ja miks mingi digivahend või -meetod töötas või ei töötanud. Taskuhäälingut toetab blogi, kus jagatakse linke ja viiteid podcastis arutletud vahenditele.

Üldharivad, mis sobivad ka noorsootöö valdkonna inimestele

  1. Pearaadio: vaimse tervise podcast

Pearaadios räägime vaimsest tervisest ja selle hoidmisest. Saatejuhtideks on Eestis oma erialal tuntud inimesed. Külalisteks on vaimse tervise spetsialistid ja koolitajad. Räägime lihtsalt ja ausalt sellest, kuidas pakkuda oma lähedastele vaimse tervise esmaabi erinevate murede korral. Räägime depressioonist, ärevushäiretest, sõltuvustest, söömishäiretest ja paljust muust.

  1. Jess, lapsed!

Jess, lapsed! Ja täiskasvanud – ja kõik need, kes ei tunne end ei täiskasvanu ega lapsena, kes on või ei ole lapsevanemad! Võtame siin taskuhäälingus ette kõiksugu kasvamise ja kasvatamisega seotud teemasid, näpistame neid pisut, kaasame erinevaid hääli ja mõttekäike, anname just kui niidiotsa kätte – ja jätame sind siis mõtisklema.

  1. Maailmamuutja podcast

Maailmamuutja podcastis kuuleme lugusid maailmamuutjatest – hakkajatest noortest, sotsiaalsetest ettevõtjatest ja nendest kes emmaks-kummaks saamas on. Saame teada miks ja kuidas nad maailma paremaks muudavad.

  1. Sähvatus

Sähvatus on podcast, kus räägime juhtide, loovisikute, uuendajate ja visionääridega nende loovprotsessist, kuidas nad teevad seda, mida teevad. Kuidas nad tunnevad ära oma sähvatused mingi lahenduse, idee või inspiratsioonihetke näol.

  1. Ennastjuhtiv mina

Tere, minu nimi on Liina Kitt ja olen Viimsi Gümnaasiumi ennastjuhtiva õppija kursuse üks õpetajatest ning olen loonud selle podcasti „Ennastjuhtiv mina“ just selleks, et aidata teil olla osavamad enesejuhtijad. Selle kooliaasta lõpuni keskendun korra nädalas ühele enesejuhtimise ja aju kasutamisega seotud müüdile, mille püüan ümber lükata. Nagu ma ka tunnis tihti õpilastele ütlen, te saate kontrollida ainult iseennast ja sealjuures ainult neid osi, millest te teadlikud olete. Nii et saagem siis koos iseendast teadlikemaks. Head kuulamist!

  1. Sotsiaalkindlustusameti taskuhääling

Sotsiaalkindlustusameti taskuhäälingus leiavad arutlust erinevad sotsiaalvaldkonna teemad – tutvustme kuulajatele ameti tegevusvaldkondi ning räägime kaasa päevakajalistel teemadel. Meie jutus on iva!

  1. Eesti Ekspressi podcast, Ekpsressi Noored 

Noorte sisuloojate suvepraktika on välja kasvanud Eesti Ekspressi lehelaste kampaaniast. Praktika raames panevad kolm noort kuu jooksul proovile enda oskused sisuloomes noortele atraktiivsetes keskkondades, sealhulgas podcast’ide, aga ka video- ja tekstiformaatidena.

Eesti Ekspressi noored sisuloojad räägivad ka edaspidi podcast’is noorte jaoks põletavatel teemadel.

  1. Elu Looming podcast

Harald Lepiski vestlused inspireerivate inimestega, et luua vaimustav elu.

  1. Harivad vestlused

Aet Kiisla audiointervjuud erinevatel ühiskonnakorralduse teemadel. Eelkõige suunatud oma üliõpilastele erinevates õppeainetes.

Sildid

digitaalne õppevara digiõppematerjalid digiõppevara disainmõtlemine dora pluss programm e-koolikott EKKAV ettevõtlus- ja karjääriõpe eTwinning EUI haridus Kristjan Jaagu stipendium käitumisprobleemid küberturvalisus laagrid lapsed Logopeedia mitteformaalne õpe NEET-staatuses noored noored noored tööturul noorsootöö noorsootöö kättesaadavus noorte hääl noortekeskne lähenemine noorte osalus noorteseire noortevaldkond Rajaleidja riskioludes noored stipendium stipendiumid Study in Estonia Study in Europe suhtlemine targalt internetis taskuhääling tõrjutus ukraina vaimne tervis veebiseminar välismaale õppima õpetajad õppematerjalid õppimine välismaal

Arhiiv

  • mai 2023
  • aprill 2023
  • märts 2023
  • veebruar 2023
  • jaanuar 2023
  • detsember 2022
  • november 2022
  • oktoober 2022
  • september 2022
  • august 2022
  • juuli 2022
  • juuni 2022
  • mai 2022
  • aprill 2022
  • märts 2022
  • veebruar 2022
  • jaanuar 2022
  • detsember 2021
  • november 2021
  • oktoober 2021
  • september 2021
  • august 2021
  • juuli 2021
  • juuni 2021
  • mai 2021
  • aprill 2021
  • märts 2021

Harno sotsiaalmeedias

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Youtube

Kontakt

Haridus- ja Noorteamet

harno@harno.ee

Haridus- ja Noorteamet (Harno) on Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala valitsusasutus, mis tegeleb Eesti riigi haridus- ja noortepoliitika rakendamisega. Meie eesmärk on pakkuda Eesti inimestele kvaliteetseid, kaasaegseid ja kõigile võrdselt kättesaadavaid võimalusi õppimiseks ja enesearenguks. Soovime, et iga inimene saaks luua endale personaalse õpitee kogu elukaareks.

©2023 Haridus- ja Noorteameti blogi | Powered by WordPress and Superb Themes!