16. veebruaril käis “Kuku pärastlõunal” külas Haridus- ja Noorteameti programmi Study in Estonia juht Eero Loonurm. Saatejuhid Siiri Mihkelson ja Karel Reisenbuk uurisid, kuidas edeneb Eesti kui parima õppimiseks mõeldud sihtkoha tutvustamine ning taastumine eri kriisidest. Kuula lähemalt Kuku raadio voogedastusplatvormilt!
Intervjuu raames vastas Eero Loonurm järgmistele küsimustele:
1) Miks on Eesti õpirände näitajad langenud?
2) Eesti on üks viiest OECD riigist, kus tasemeõppe õpirändenumbrid on madalamad kui enne tervisekriisi. Enamustes OECD riikides on õpirände numbrid taastunud, aga Eestis see nii ei ole. Mida teised riigid on paremini teinud?
3) Kas Eesti ei ole enam kõrge kvaliteediga, aga samas ka soodsate elamiskuludega haridusriik?
4) Kas ülikoolid on pidanud ka õppekavasid sulgema?
5) Miks on Eestile välisüliõpilaste arv oluline?
6) Kas sõjahirmu taustal on Eestist välisüliõpilasi lahkunud?
7) Millised oleks head lahendused edaspidiseks?
Eero Loonurm on lisaks “Study in Estonia” tegevuste juhtimisele ka Eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe nõukogu liige ning Euroopa Komisjoni programmi COST õpirändevõrgustiku “European Network on International Student Mobility: Connecting Research and Practice” juhtkomitee liige.
Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidust pakkuvat riiki tutvustav koostööalgatus, mille tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid. Study in Estonia tegevusi koordineerib Haridus- ja Noorteamet tegevuse „Kõrghariduse kvaliteet ja rahvusvahelistumine“ raames, mida viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfond+ vahenditest ja Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.