Soovin ise luua õppematerjale! Kust saada häid ideid? Huvitav, milliseid materjale kolleegid kasutavad?
Kas mõni neist väidetest on ka Sinu peast läbi käinud? E-koolikotti uuendades on mõeldud just nendele muredele – saad ühte kohta kokku koondada nii enda kui teiste loodud materjalid ning neid soovi korral täiendada, muuta, uuendada, kombineerida. Jalgratas on juba leiutatud, nüüd tasub seda vaid kasutada ja täiendada!
Loo ise õppematerjale
Erinevat tüüpi interaktiivseid ülesandeid, harjutusi ja õppesisu saab luua E-koolikoti sisuloome keskkonnas: sisuloome.e-koolikott.ee
Sisuloome keskkonda saab siseneda HarID-d kasutades.
- 1. Kui konto on juba olemas, siis logi sisse valides sobilik autentimisvahend
- 2. Kui kontot ei ole, siis saab selle luua

Sisuloome keskkonnas saad valida 52 erineva H5P malli vahel, mille abil interaktiivset õppematerjali, ülesannet, harjutust või testi looma hakata. H5P moodulid jagunevad oma olemuselt kaheks: moodulid, millega saab ainult ühte tüüpi sisu luua ning moodulid, mille sees saab erinevat tüüpi sisusid luua. Näide: Kui on soov luua „Täida lüngad“ stiilis ülesanne, sobib selleks nt „Fill in the Blanks“ mall. Kui aga on soov luua 2 erineva lahendusstiiliga ülesannet, siis sobib selleks nt „Column“.

Vali ülesande lahendamise meetod – alustades lihtsamatest vastuste lohistamisest ja valikvastustega testidest kuni interaktiivsete ülesannete lisamiseni 360° kraadi virtuaaltuurile. Ära pelga katsetada, valesti ei saa tegelikult ju midagi minna!
Otsustada saad ka, kas lood avaliku või privaatse materjali. Sisuloome privaatseid materjale näed ja saad kasutada ainult Sina ise, avalikke saad jagad teistega.
Leia põnevaid õppematerjale kasutamiseks
Kui Sisuloome on hea keskkond materjalide loomiseks, siis E-koolikott on hea keskkond nende kasutamiseks ja jagamiseks.
Sisuloome keskkonnast E-koolikotti jagatud avalikku materjali võivad kasutada kõik soovijad. Kui leitud materjalist on soov kasutada vaid osa, siis ka see on võimalik – olenevalt litsentsist ja materjali jagamise viisist võid Sa kombineerida või täiendada E-koolikotist leitud materjali enda looduga osadega.
Sisuloome keskkonnas loodud iga interaktiivse materjali metaandmetes ehk materjali kohta käivates andmetes on määratletud ka autorõigused ehk see, kuidas materjalide autor on pannud paika selle materjali kasutamisõigused. Korrektne viitamine on digitaalsete õppematerjalide kasutamisel äärmiselt oluline – oleme siinkohal oma õpilastele eeskujuks!
Kuidas käib teadmiste kontrollimine?
Sisuloome keskkonnas loodud interaktiivsete materjalide puhul on võimalik läbi viia ka teadmiste kontrolli. Selleks on vaja õpilastega jagada materjali linki ja koodi; õpilane ei pea endale kontot tegema, tuleb vaid oma nimi lisada. Õpetaja näeb õpilase nime ja infot selle kohta, millised harjutused said tehtud. Saadav info on üpris üldine, näiteks ei saa vale vastuse korral teada, mis see oli, mis valesti läks, seega on see funktsioon hea pigem õpilaste enesekontrolli toetamiseks. Õpilane ise saab tagasisidet vahetult kohe pärast harjutuste/testi tegemist, temal selle kohta info kuhugi ei salvestu.
Kõik enda kasutatavad õppematerjalid ühte kohta kokku
Kõik enda loodu ja E-koolikotist leitud õppematerjalid saad koondada ühte kohta kokku ja muuta need niimoodi endale kergesti leitavaks ja õpetöös kasutatavaks. E-koolikotis saad need salvestada „Minu asjade“ alla.
E-koolikott koos oma sisuloome keskkonnaga on mõeldud kasutamiseks kõikidele õpetajatele. Siin on Sul võimalik õppevara luua, jagada ja taaskasutada!
Vaata veebiseminari salvestust, kuidas sisuloome keskkonda oma töös kasutada https://www.youtube.com/watch?v=jusjdnIOleQ
Head materjalide loomist ja kasutamist!