Stipendiaat: Helen Pais, rakendusfüüsika magister
Ülikool: Tallinna Tehnikaülikool
Stipendium: Kristjan Jaagu välislähetused
Sihtkoht: Saksamaa, Leipzigi Ülikooli tuumamagnetresonantsi teooria suvekool
Lähetuse pikkus: 8 päeva
Käisin märtsi lõpus Kristjan Jaagu välislähetuse stipendiumiga Saksamaal lõputööga seotud teema suvekoolis. Koos minuga osales suvekoolis veel mõningaid magistrante, kuid enamik olid doktorandid. Seltskond erinevatest rahvustest teadmishimulisi inimesi – matemaatika, füüsika ja keemia valdkonnast, mitmed lektorid ja uued tutvused – need on vaid mõned märksõnad tollest nädalast. Lisaks kontaktide loomisele sai väga intensiivselt uusi teadmisi sisse ahmitud. Õpitu aitas mõista lõputöö füüsikalist tausta ning seeläbi ka paremaid järeldusi teha.
Julgustan Sindki kandideerima, sest protsess on lihtne, teadmised alati hinnas ja võid osaks saada kogemusest, mida meenutad ka aastate pärast!
Stipendiaat: Ian-Andreas Rahn, Tartu Ülikooli Tartu Observatooriumi doktorant
Stipendium: Kristjan Jaagu välislähetused
Sihtkoht: Trevor Platt Science Foundation konverents Plymouthis, Suurbritannias
Lähetuse pikkus: 5 päeva
Tänu stipendiumile oli mul võimalik osaleda 7.-11. augustil 2023 toimunud Trevor Platt Science Foundation konverentsil Ühendkuningriikides. Ürituse teemaks oli rahvusvaheline koostöö ning veekogude seire ja masinõpe.
Konverentsile eelnes kahepäevane intensiivne kursus, kus koolitajad EUMETSATist Plymouth Marine Laboratoryst ja mujalt tutvustasid erinevaid satelliidi kaugseire võimalusi veekogude uurimiseks nii teoorias kui ka praktikas. Pannes teoreetilised teadmised praktikasse ning teha koostööd teiste doktorantide ja järeldoktorantidega, oli kasulik nii enda harimiseks kui ka tutvuste loomiseks ja võimalike kollaboratsioonide arutlemiseks teiste rahvusvaheliste uurimisrühmadega.
Konverentsil esinesin posteresitlusega, mille pealkirjaks oli “Phytoplankton Bloom Events in the Baltic Sea – Usefulness of Satellite Data for Monitoring“. Ettekandes jagasin tulemusi tehtud uurimistööst, mille käigus töötlesime välja uue metoodika ja andsime soovitusi selle kasutamiseks Eesti rannikualade seirel, kasutades selleks satelliidilt saadud informatsiooni. Kuna eelnevalt ei olnud ma posterettekandega esinenud, oli see kogemus uudne ja pakkus põnevust. Ettekandesessiooni jooksul sain luua mitmeid uusi tutvusi ekspertide ja teiste doktorantidega, kes tegutsevad samas vallas Šotimaal, Brasiilias, Ameerika Ühendriikides, Indias ning mujal maailmas. Loodud arutelude tulemusena on kindlasti plaanis tulevikus lähemalt koostööd teha.
Kokkuvõttes saan öelda, et konverentsil osalemine panustas minu arengusse teadlasena, jagades enda tehtud tööd laiema rahvusvahelise kuulajaskonnaga ning harides ennast tipptasemel teadustööde valdkonnas, millega mujal maailmas tegeletakse.
Olen äärmiselt tänulik Kristjan Jaagu stipendiumile, ilma milleta ei oleks mul olnud võimalik konverentsil osaleda. Kindlasti soovitan kõigile teistele tudengitele, kes mõtlevad välismaal konverentsil osalemisest, kandideerida Kristjan Jaagu stipendiumile.
Kui ka Sina plaanid minna kuni 30-ks päevaks välismaale oma õpinguid rikastama, taotle Kristjan Jaagu välislähetuste stipendiumit hiljemalt 1. detsembril! Rohkem infot leiad kodulehelt.
#KristjanJaaguStipendium #Doktoriõpe #Uurimistöö #RahvusvahelineKogemus #õpiränne