Kui talvekülmad näpistavad, ei tundu miski mõnusam kui soojad käpikud ja villased sokid! Need kuuluvad meie maal küll kohustuslike riideesemete hulka. Nii et vardad pihku ja kuduma – nii saad juba ka esimese sooja sisse!
Kui kudumise põhitõed vajavad meenutamist, siis aitab E-koolikott: Õppematerjali „Kudumine – põhitõed“ videoklipid aitavad silmuste loomisest, parem- ja pahempidiste silmuste kudumisest kuni selleni, kuidas kudumisvead parandada.
Õppematerjaliga „Soki kudumine“ saad õppevideote toel liikuda omas tempos etapiviisiliselt, et endale sokid valmis kududa. Kellel aga soki kanna kudumine tuleb juba ka kinnisilmi välja ja villatipad on olemas kõigil pereliikmetel, leiab E-koolikotist ka keerulisemaid kudumisväljakutseid.
Eesti rahvakultuuri õrnaks pärliks on kindlasti Haapsalu sall.
- Kuidas käib Haapsalu salli kudumiseks vajalike silmuste loomine, saad teada SIIT.
- Ühes õiges Haapsalu sallis on nupud – SIIT näed ühte viisi, kuidas neid kududa.
- Ristkülikukujulise keskosa külge õmmeldakse eraldi külge äärepits – vaata SIIT.
See peenvillasest lõngast valmistatud ja laiuvat lumevaipa meenutav sall on õigusega kantud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse!
Käsitöö abil saab lisaks soojale, praktilisele ja ilule ka matemaatika õppimisega tegeleda, sest päris palju matemaatilist laadi probleeme võib käsitööprojektide puhul ette tulla. Õppematerjal „Matemaatika käsitöös“ paneb mõtlema, milliseid matemaatilisi võtteid saab kasutada mõõtude, mustrite ja materjalide arvestuse puhul. Ükskõik, millise käsitööprojekti puhul tuleb enne arvutada, milliseid materjale ning kui palju selle teostamiseks kulub.
Suur tänu käsitööõpetajate kogukonnale ja käsitööhuvilistele, kes aitavad oma õppematerjale jagades hoida elus olulisi rahvakultuuri teadmisi, aga ka arendada meie oskusi ja loovust!
Püsime soojas ja terved ning mõnusat uut aastat soovib E-koolikoti pere!