Kristina Potapova on 2017. aasta Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiaat. Ta alustas doktoriõpinguid 2017. aastal Suurbritannias Londoni Ülikoolis sotsiaal- ja käitumisteaduste õppesuunal.
1. Millisele probleemile otsid uurimustöös lahendust ja millist kasu näed ühiskonnale?
Ühiskonna tugevdamiseks on vajalik aru saada, kuidas ehitatakse vähemuse geopoliitilist tajumist ja millist rolli meedia ja teised tegurid mängivad selles. Lõhenenud ühiskond võib viia ohtlike tagajärgedeni, seetõttu minu uurimust ja selle järeldusi saab kasutada akadeemilise taustana Eesti ühiskondliku sidususe ja vastupidavuse parandamiseks ning Eesti integratsiooni- ja kommunikatsioonipoliitika väljatöötamiseks.
2. Mis üllatas Sind kõige rohkem välismaal õppima asumisel?
Mind üllatas kõige rohkem suur avatud rahvusvaheline teadlaskond, sealhulgas minu juhendajad, doktorandid ja teised akadeemilised töötajad, kes on alati valmis teiega teadmisi vahetama ja arutlema. Selline koostöö annab väga palju teadmisi. Suurbritannias on suurepärased raamatukogud (näiteks, The British Library ja The UCL Libraries) ja doktoritöö kirjutamine raamatukogudes hoiab mind motiveerituna ja uurimistöö kirjutamine toob rõõmu.
3. Miks soovitaksid kandideerida Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumile?
Esiteks, doktorikraadi omandamine ilma rahalise toetuseta poleks minu jaoks võimalik. Londonis elamine on äärmiselt kallis. Seetõttu olen eriti tänulik Kristjan Jaagu stipendiumile.
Teiseks, mina olen uhke, et mul on selline riiklik tugi ja ma saan õppida rahvusvaheliste teadlaste seas, sealhulgas ideid vahetada oma juhendajate, doktorantide ja teiste akadeemilise taustaga inimestega ning akadeemilist võrgustikku kasvatada; saan seda kõike Eestisse tagasi tuua. Mina usun, et see on hea võimalus suurendada teadlikkust Eesti doktorandidest ja nende uurimistöödest (ja üldiselt Eestist). Näiteks, Eesti doktorandina, kes tõstatab Eesti sotsiaalseid ja poliitilisi uurimisküsimusi, mina esitasin oma doktoritööd teadlastele, üliõpilastele ja avalikkusele, ning sain stipendiumi, et aidata kaasa Londoni Ülikooli Balti poliitika ja ühiskonna mooduli väljatöötamisele.
Lugemissoovitus ehk Sinu öökapi raamat
Peter Pomerantsev (2019), This Is Not Propaganda: Adventures in the War Against Reality.