eTwinning on suurim virtuaalne rahvusvahelist projektitööd armastavate Euroopa lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajate kogukond ja turvalist projektitööd võimaldav platvorm. Projektõpe, koostöö, professionaalne areng ja heade praktikate jagamine on märksõnad, mis sütitavad eTwinningu kogukonna liikmeid. eTwinning võimaldab õppida nii Eesti kui välismaa kolleegidelt, jagada häid kogemusi ning osaleda koos õpilastega koolidevahelistes õpiprojektides. Õppetöö mitmekesistamiseks on igal…
Kuu: jaanuar 2023
Lihtsustatud õppel laste õppevara täienes tasuta digiõpikuga
Jaanuaris valmis 9. klassi matemaatika digiõpiku II osa kerge intellektipuudega õpilaste õpetamiseks. Koos 2022 sügisel ilmunud I osaga moodustab värske digiõpik tervikliku õpematerjali, mis katab ära kogu õppeaasta klassipõhise õppevara vajaduse. Õppematerjal on tasuta kasutamiseks kättesaadav nii E-koolikotis kui Opiq platvormil. Õppematerjali autoriteks on eripedagoogid Ragne Kuusk ja Kadri Männiksaar, kes on varasemalt loonud mitmeid…
Mitmetahuline Miro
Õppe- ja tööelu liikumine virtuaalmaailma on viimastel aastatel teinud kiire hüppe. Pidevalt otsitakse uusi toetavaid digilahendusi. Nende hulgas on laialdast poolehoiu saavutanud Miro tarkvara. IT Akadeemia programmi toel on valminud õppevideod, mis annavad ülevaate Miro platvormi võimalustest. Mis on Miro? Tegemist on virtuaalse tahvli lahendusega, mis võimaldab koordineerida projekte, korraldada ühistööd, seada eesmärke, teha esitlusi…
Noorsootöötajaid räsib mure väikese palga ja kõrvale jäänud noorte pärast
Autor: Airi Park, Haridus- ja Noorteameti noorsootöö mudelite projektijuht 2022. aastal korraldas Harno 15 maakondlikku seminari noortevaldkonna tegijatele, kus osales 283 inimest 66-st erinevast KOVist. Seminaride esmane eesmärk oli tutvustada aastatel 2015–2022 omavalitsuste koostöös loodud nutikaid noorsootöö mudeleid, samas tõid maakondlikud seminarid tugevalt välja ka kohaliku tasandi väljakutsed. Üllatavaid teemasid oli mitmeid. Sõltuvusainete kasutamisega maadlemine…
Läbi raskuste tähtede poole – 2022. aasta noortevaldkonna kokkuvõte
Autor: Kristina Masen Kaleidoskoop. Kui lõppenud aasta kirjeldamiseks saaks kasutada vaid ühte sõna, sobiks see kenasti olnut kokku võtma. Igal ajahetkel muutuv ja uus, koosnedes loendamatutest killukestest. Kui vaatad hetkeks kõrvale, pole pilt enam sugugi sama. Toimunud on nõnda palju, et kõike tähtsat ilmselt võimalik üles lugeda polegi, kuid võtame kokku mõned olulisemad hetked 2022….
Sotsiaalteaduste doktorikraad Euroopa Ülikool-Instituudist
European University Institute (EUI) on Euroopa ainulaadne sotsiaalteadustele pühenduv ülikool, mis on üle maailma tuntud oma kõrge teadustaseme ja olulise panuse poliitilisse ja intellektuaalsesse arutellu meie ühiskonda kujundavatel teemadel. Nikita Divissenko, värske EUI õigusteaduse doktor, tänane Utrechi ülikooli õppejõud, räägib oma kogemuste baasilt miks on EUI hea valik doktoriõpinguteks. Mis ja kuidas? Instituudi neli osakonda…
Millist infot noored vajavad ja kust nad seda otsivad? 3 soovitust noorteinfotöö korraldamiseks 2023. aastal
Artikli autor: Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert Kiiresti muutuvas ühiskonnas on info kättesaadavam kui eales varem – mugavalt käeulatuses meie telefonides. Lausa 97% 9–17-aastastest noortest kasutab internetti igapäevaselt [6] ja peamiselt tehakse seda oma telefoniga [3]. Elame ajastul, kus sotsiaalmeedia inforohkus ja pidev meediatarbimine on muutnud meid aga pealiskaudseks – üha vähem süvenetakse artiklitesse ja infosse,…
E-koolikotist leiad: Tagasi Kooli e-tunnid
Aasta 2022 oli töökas aasta. Strateegilise partnerluse raames tegid Haridus- ja Teadusministeeriumiga koostööd mitmed organisatsioonid. Üks neist oli Tagasi Kooli, kes lõi 30 e-tundi digipädevuste ning roheoskuste ja keskkonna teemadel. Tagasi Kooli algatus sündis 2007. aastal sihtasutuses Noored Kooli ning on nüüdseks edasi arenenud platvormiks, mis aitab kaasa koostöö tugevnemisele koolide ja ülejäänud ühiskonna vahel. Tagasi…