Üha enam – eriti COVID-19 ajal ja järgnevalt on hakatud kasutama digitehnoloogiat noorsootöös. Covid-19 pandeemia oli murranguline ajajärk digitaalse noorsootöö arengus, mil mõnedel noorsootöötajatel võis olla esmane kokkupuude digitaalsete võimalustega noorsootöös, teistel aga kui loogiline reaktsioon pandeemiapiirangutele, kus tegevused noortega lihtsalt kandusid virtuaalsesse keskkonda. Hiljuti tehtud uuringud123 näitavadki, et noorsootöötajate valmisolek digitaalseid lahendusi ja teenuseid noortele pakkuda, suurenes märkimisväärselt just koroona ajal.
Kuu: jaanuar 2025
Eesti Aasta haridustehnoloog paljastab edu saladuse: eTwinning
Tänapäeva haridusmaailmas ei ole muutused ja uuendused enam valik, vaid paratamatus. Üks sellistest muutustest, mis on toonud õpetajatele ja õpilastele uusi horisonte, on eTwinning – Euroopa õpetajate virtuaalne kogukond, mis ühendab pedagooge üle maailma. Üle miljoni õpetaja on juba liitunud, kuid miks see oluline on ja kuidas mõjutab see meie koolisüsteemi?
Teeviit 2025. aasta teemakuud: praktiline tööriist noorsootöötajale
Haridus- ja Noorteameti hallatav üleriigiline noorteinfoportaal Teeviit koostas juba viiendat aastat järjest Teeviit teemakuud aastaplaani. Tänavune aastaplaan koondab varasemast rohkem temaatilisi juhend- ja tugimaterjale, formaate ja meetodeid ning on noortega töötavatele spetsialistidele kasulik tööriist, et pakkuda oma piirkonna või asutuse noortele usaldusväärset, kvaliteetset ja ajakohast informatsiooni.
Lugemisraskus kui laialt levinud probleem
Suurem osa eesti keeles lugema õppivatest lastest omandab esmase lugemis- ja kirjutamisoskuse esimese klassi lõpuks, aga on lapsi, kelle tulemused on võrreldes eakaaslastega tagasihoidlikud, hoolimata õppimisele kulutatud mahukast ajast. Põhjuseid võib olla mitmeid, teiste hulgas tasuks tähele panna seda, kas laps on käinud lasteaias või kas ta õpib lugema oma emakeeles. Kui välistused on tehtud ja mahajäämus siiski ilmne, tasub tähelepanu pöörata düsleksia riskile.
Avasta ja inspireeru: tehnoloogia lõimimine ainetundi!
Maia Lust, Tallinna Pae Gümnaasiumi haridustehnoloog, jagab ideid tehnoloogia ja ainetevaheliseks lõiminguks. Selles artiklis tutvustan teile kahte “ProgeTiigri” programmi raames koostatud põnevat õppematerjali: “Aarete saart” ja “Seebidosaatori”, mis on head näited tehnoloogia ja ainetevahelisest lõimingust. Kuigi keskendun siin konkreetsetele näidetele, on oluline mõista, et need näited on vaid üks väike osa sellest, mida tehnoloogia õppetöös…
Digioskuste lõimimine Tartu Erakooli õpetajate sõnul: oluline on kambavaim!
Et saada aimu, milline on õpetajate kogemus digioskuste lõimimisega ainetundi, küsisid teema kohta Harno ProgeTiigri programmijuht Kirke Kasari ja IKT hariduse projektijuht Mariell Miilvee Tartu Erakooli (TERA) õpetajatelt Siiri Mugralt ja Helena Sallertilt. Siiri töötab Tartu Erakoolis haridustehnoloogi ja informaatikaõpetajana. Oma õpetajateed alustas ta kuus aastat tagasi inglise keele õpetajana, kuid huvi digiteemade vastu ja…
Kuidas toetada lapse tehnoloogiahuvi, kui lapsevanemana ei tunne end selles kindlalt?
Tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas on tehnoloogiaalased teadmised ja oskused hädavajalikud. Lapsi, keda paelub tehnoloogia, tuleks julgustada ja nende huvi arendada, sest see võib tulevikus avada uksi mitmetele karjäärivõimalustele ning pakkuda olulisi praktilisi oskusi igapäevaelus. Samuti aitab tehnoloogia parem tundmine lapsel arendada oskusi, mis võimaldavad tal internetti turvaliselt kasutada. Kuid mida teha, kui vanem ise ei tunne tehnoloogiavaldkonda või muretseb, et laps veedab liiga palju aega ekraani ees?